Український імпорт поліпропілену виріс на 22% в січні

21.02.2020

За підсумками першого місяця року сумарний обсяг імпорту поліпропілену на український ринок склав близько 9,9 тис. тонн, що на 22% більше показника січня 2019 року. Основний приріст зовнішніх поставок припав на гомополімер пропілену (ПП-гомо).

У січні обсяг імпорту поліпропілену на Україну зріс до 9,9 тис. тонн проти 8,1 тис. тонн і 8,6 тис. тонн у січні і грудні роком раніше, місцеві компанії наростили обсяги закупівель гомополімерів пропілену (ПП-гомо) на Близькому Сході і в Росії. В цілому, за весь 2019 рік сумарний обсяг імпорту полімерів пропілену досяг рівня 132 тис. тонн.

Структура поставок за видами поліпропілену за розглянутий період виглядає наступним чином.

У перший місяць року зовнішні поставки гомополімерів пропілену на український ринок зросли за рахунок збільшення закупівель ПП-гомо сорти рафія на Близькому Сході і Росії всупереч низького попиту на внутрішньому ринку, тоді як у січні і грудні роком раніше ці показники становили близько 8,1 тис. тонн і 8,6 тис. тонн відповідно. За весь минулий рік сумарні поставки ПП-гомо досягли 100,2 тис. тонн.

Минулого місяця показник зовнішніх поставок блок-сополімерів пропілену (ПП-блок) склав близько 890 тонн проти 1,1 тис. тонн і 925 тонн січні і грудні 2019 року. За весь минулий рік було імпортовано близько 14 тис. тонн блок-сополімерів пропілену.

У січні імпорт стат-сополімерів пропілену (ПП-рандом) скоротився до 1 тис. тонн проти 1,1 тис. тонн і 1,3 тис. тонн у січні і грудні минулого року. За підсумками 2019 року сумарний обсяг імпорту ПП-рандом досяг рівня 16 тис. тонн.

Джерело

X