Яку вибрати плівку для теплиць. Поліетиленову, поліпропіленову, плівку із ПВХ: критерії вибору

30.05.2016

Напередодні нового дачного сезону, власники власних ділянок землі замислюються, якою плівкою краще накривати свою теплицю: з поліетилену, поліпропілену, ПВХ. Знаючи види плівок, їх характеристики, термін служби, зробити вибір буде набагато легше.

Ось основні види плівки, які існують на сьогоднішній день:

  • поліетиленова
  • армована
  • ПВХ
  • стабілізована
  • світлорозсіювальна
  • інфрачервона.

Поліетиленова плівка для теплиць широко застосовувалася ще в минулому столітті. Цей вид укривного матеріалу користується популярністю і донині, в тому числі, із-за своєї доступної ціни. Вона буває товщиною від 15 до 300 мкм.

Поліетиленова плівка для теплиці повинна бути досить щільною, щоб протистояти атмосферним опадам, вітрам. Тому для укриття огородних споруд доцільно використовувати плівку високої щільності. При цьому важливо, щоб вона добре пропускала світло, тому краще всього вибрати щільність в межах 150-200 мкм, до того ж ціна її менше, ніж в укриття товщиною 300 мкм.

Плівка для теплиць з поліетилену випускається виробниками шириною від трьох до шести метрів. Для невисокого огіркового парничка тунельного типу можна придбати укриття шириною 3 метри. Для стаціонарної теплиці кращим рішенням стане плівка шириною 6 метрів. Зазвичай вона складена навпіл або вчетверо і має принцип «рукава». Після привозу на присадибну ділянку її розгортають, розрізають уздовж. У результаті виходить полотно шириною 6 метрів потрібної довжини. Щоб згини з часом не порвалися, їх потрібно проклеїти широким скотчем. Якщо не вистачає ширини плівки, її легко склеїти. Для цього потрібно покласти два полотна внапуск, зверху помістити газету і пройтися по ній гарячою праскою. Потім паперу дають трохи охолонути, знімають його, і виходить міцний шов.

В основі армованої плівки — каркас, що приймає на себе основне навантаження. Він може бути зроблений із спеціально обробленого поліетилену, скловолокна, поліпропілену. Осередки каркаса мають розмір від 6 до 12 мм. Каркас спеціальним чином прикріплений до поліетиленової плівки, за рахунок чого вона стає дуже міцною.

Армована плівка для теплиці повинна бути щільністю від 150 до 200 г/м2. Подібне укриття може мати показники від 100 до 150 г/м2, але воно прослужить менше, ніж представлене вище. Таке укриття можна не знімати з будиночка для рослин протягом трьох років.

Полівінілхлоридна плівка (ПВХ) дуже міцна. В рулоні її можна відрізнити від поліетиленової плівки по жовтуватому краю. На вигляд цей матеріал схожий на трубки від медичних крапельниць. Великою його перевагою є те, що він майже не пропускає теплові промені вдень, а вночі зберігає більше тепла, ніж, наприклад, поліетиленовий аналог. Тому вночі рослинам під таким укриттям комфортно. Особливо цінна така властивість при вирощуванні солодких перців і баклажанів, адже при нічних температурах нижче 15° вони можуть зупинитися в рості. У теплі дні рослини страждають від спеки, погіршується якість пилку, запилення, а під таким укриттям зав'язування плодів буде відмінним. Тому ПВХ плівка для теплиць чудово підходить.

Якщо ви бажаєте, щоб парник був синього, зеленого, оранжевого, жовтого або рожевого кольору, тоді вам підійде стабілізована плівка. Для теплиць вона гарна ще й тим, що менше піддається руйнуванню під впливом світла, ніж інші. Це досягається введенням в поліетилен високого тиску спеціальних стабілізуючих добавок. Причому вони не обов'язково бувають кольоровими. В продажу в основному є прозора стабілізована плівка для теплиць. Технологічні добавки допомагають збільшити термін служби цього матеріалу. Гарантійний безперервний термін експлуатації 2-3 роки. Товщина такого матеріалу 80, 100, 120, 150 мкм.

Ще один вид покриття споруди для рослин — світлорозсіювальна плівка. В залежності від того, які в ній є добавки, вона відображає теплове випромінювання, поглинає ультрафіолет. Завдяки чому рослинам не загрожують опіки, навіть якщо усередині парника підвищена вологість.

Як відомо, огірки люблять, коли їх поливають не тільки ввечері, але і в середині спекотного дня.

Така плівка не допустить, щоб крапельки води на листках пропалили їх. Вона спрямовує потік світла більш рівномірно. При виборі цього покриття необхідно мати на увазі, що на ділянках, де парник розташований в півтіні, краще придбати таке, яке пропускає більше світла.

Інфрачервона плівка для теплиць — інноваційне рішення останніх років. Вона допоможе зігріти рослини при низьких температурах. Використовується ця плівка не як покриття каркасу теплиць, а в якості обігрівача. Вона монтується на основу, працює від мережі 200 Вт. За допомогою спеціального регулятора можна задати температуру від 20 до 50°. Інфрачервоне тепло благотворно діє на рослини. Термін служби новинки до 30 років. Це пристрій дозволить навіть взимку вирощувати під укриттям теплолюбні рослини.

Дуже цікаве рішення — застосування в якості обігрівання інфрачервоної плівки, а як укриття при цьому використовується морозостійка плівка для теплиць. Тоді взимку в такій споруді можна вирощувати зелень, редис, різні види салатів і навіть огірки.

Морозостойкую плівку використовують не знімаючи, більше 7-и років. Матеріал володіє ударною міцністю, стійок до натиснення, проколювання, розтріскування із-за низьких зимових температур. Покриття витримає град, сильний вітер.

Якщо ви хочете внести нотку оригінальності в ландшафтний дизайн, придбайте кольорову стабілізуючу плівку. Тоді протягом 2-3 років теплиця буде не тільки допомагати отримувати хороші врожаї, але і стане гідною прикрасою ділянки. Армоване укриття також має підвищений термін служби, до того ж, його можна не знімати на зиму. Світлорозсіювальна плівка допоможе рослинам комфортно почуватись навіть у сорокаградусну спеку, як і покриття з ПВХ. Морозостойкую плівку можна використовувати, не знімаючи, більше семи років, а в сукупності з інфрачервоною, вона дозволить отримувати врожаї навіть взимку.

Джерело

X