Ситуація на ринку ПЕ в Європі залишається в цілому стабільною

31.01.2020

Ситуація на ринку поліетилену (ПЕ) в Європі залишається в цілому стабільною, при цьому ціни на нафту знизилися, повідомляє ICIS.

У січні відбулися деякі зміни цін на деякі марки поліетилену (ПЕ), оскільки виробництво на майданчику компанії IQOXE в Таррагоні (Іспанія) продовжує бути закритими, при цьому ціна нафти марки Brent знизилася до рівня нижче USD60 за барезень у понеділок, 27 січня.

Багато покупців поліетилену очікують пролонгації цін ПЕ для постачання в лютому, переговори почнуться в кінці січня. Різке падіння цін на нафту в поєднанні з тим, що більшість марок поліетилену є в достатній кількості, залишає покупців в розслабленому настрої.

Раніше повідомлялося, що 14 січня на нафтохімічному заводі в Таррагоні потужністю 104 тис. тонн окису етилену на рік стався сильний вибух. Компанія IQOXE, єдиний виробник окису етилену і виробник моноетиленгліколю (МЕГ) в Іспанії, все ще не перезапустила завод по випуску окису етилену в Таррагоні (Tarragona, Іспанія) після вибуху і пожежі.

Поліетилен в Європі перестав дешевшати, окремі продавці намагаються підняти ціни, але поки що це все відбувається з перемінним успіхом. Будь-яке підвищення цін призводить до зниження попиту, а імпорт, як і раніше обмежує можливості підвищення цін поліетилену низького тиску (ПНТ). Частину потужностей по ПЕ не працює після вибуху в Таррагоні (Іспанія).

Джерело

X