Карпатнафтохім просить державу ввести мита на імпортний ПЕ, ПВХ і каустик

27.03.2020

Раніше зазначалося, що Карпатнафтохім з 2-го січня зупинив виробництво поліетилену низького тиску (ПНТ) з-за високої вартості сировини, яку не покривають поточні світові ціни полімеру.

У зверненні міська рада зазначає, що Карпатнафтохім є одним з найбільших платників податків в Івано-Франківській області і в Калуші, тому зупинка підприємства, на якому працює 2792 людина буде мати негативний вплив на бюджети всіх рівнів, ринок праці і призведе до соціально-економічного вибуху в регіоні. За оптимістичним сценарієм, можуть скоротити 20% працівників, при песимістичному — до 80%.

«Така ситуація склалася у зв'язку з неконкурентним середовищем для вітчизняного виробника, викликаного різким зростанням обсягів імпорту в Україну та демпінговими цінами на соду каустичну, поліетилен і полівінілхлорид і високим тарифом на залізничні перевезення», — йдеться у зверненні.

Міська рада підтримала заяви і клопотання Карпатнафтохіму про порушення та проведення спеціального розслідування щодо імпорту в Україну соди каустичної та щодо імпорту в Україну поліетилену і полівінілхлориду, клопотання про зниження тарифів на залізничні перевезення, просить керівництво держави вжити заходів для захисту вітчизняного виробника.

Як повідомив на сесії заступник генерального директора ТОВ «Карпатнафтохім» Ярема Рудик, без втручання держави підприємство не зможе працювати.

За словами Яреми Рудика, підприємство вже подало до Міністерства економіки і торгівлі заяви про проведення спеціального розслідування щодо імпорту в Україну соди каустичної, поліетилену і полівінілхлориду. 12 лютого міністерство почало спецрозслідування щодо каустичної соди, а заяву про полімерів повинні були розглянути 21 лютого. Процедура спецрозслідування є тривалою — 200 днів. Тому, ТОВ «Карпатнафтохім» звернулося в Міністерство з проханням ввести попереджувальні заходи (ввізне мито), які можна застосовувати через 45 днів після початку розслідування.

Як зазначив Ярема Рудик, вже відбулися зустрічі з представниками міністерств та в уряду є розуміння ситуації. В Україні продукцію, витісняючи з ринку ТОВ «Карпатнафтохім», завозять з різних країн, зокрема з США і Саудівської Аравії.

Відповідно до огляду ДатаСкоп компанії Маркет Репорт, за підсумками минулого року сумарний обсяг імпорту поліетилену на український ринок виріс на 10% в порівнянні з показником 2018 року і склав 268,7 тис. тонн. Найбільше збільшення зовнішніх поставок припадало на поліетилен низького тиску (ПНТ). При цьому, за підсумками першого місяця поточного року сумарний обсяг імпорту поліетилену (ПЕ) на український ринок знизився на 8% в порівнянні з показником 2018 року і склав 19,4 тис. тонн. Найбільше зниження зовнішніх поставок припадало на лінійний поліетилен (ЛПНЩ).

Джерело

X